Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków to pojęcie dość potocznie używane w stosunku do średniej wielkości oczyszczalni- przy zastosowania od kilkudziesięciu do kilkuset RLM (Równoważna Liczba Mieszkańców). Bardzo często mylone z tak zwanymi osiedlowymi lub lokalnymi oczyszczalniami ścieków. 

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków to rodzaj naziemnych urządzeń pozwalających na szybką i łatwą zmianę lokalizacji. Stosować je można jako nowe systemy oczyszczania ścieków, jak również jako modernizacja istniejących. 

Ponieważ tego rodzaju samonośne jednostki nie są stale związane z gruntem dają możliwość pozostania środków od instytucji prywatnych jak banki. A więc nawet bez zgromadzonych środków możliwe jest inwestowanie w ochronę środowiska poprawiając warunki życia mieszkańców praktycznie bez wolnych środków. Spłata rat może być realizowana poprzez pobieranie opłat od mieszkańców za odbiór ścieków. Szybka spłata możliwa jest w dużej mierze dzięki bardzo niskim kosztom eksploatacji urządzenia wynikających z zastosowanej technologii obrotowych złóż biologicznych.

Konstrukcja kontenerowych oczyszczalni ścieków powinna uwzględnić montaż na powierzchni gruntu, ale też zabezpieczyć urządzenie przed wyziębieniem i przegrzaniem ścieków. W tym celu kontenerowa seria RotoSET posiada izolację termiczną między ścianką właściwą a kontenerem. Istnieje możliwość dowolnej rozbudowy poprzez dokładanie kolejnych kontenerów. 

Współpracując z bankami jesteśmy w stanie zaproponować korzystne warunki finansowania.