Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Przydomowe oczyszczalnie ROTOSET

Biologiczne oczyszczalnie ścieków RotoSET

Przydomowe oczyszczalnie RotoSET przeznaczone są do oczyszczania ścieków bytowych pochodzących z gospodarstw domowych bez dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Bardzo wysoką skuteczność oczyszczania przy niespotykanej w innych technologiach wygodzie użytkowania uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii obrotowych złóż biologicznych RBC. Technologia jest znana i ceniona na całym świecie od ponad 70-ciu lat, a dzięki zastosowaniu współczesnych materiałów można ją stosować także w przydomowych rozwiązaniach.

Cechą charakterystyczną jest nieskomplikowana konstrukcja oraz brak mechanicznego wtłaczania powietrza do zbiornika, dzięki czemu niechciane zapachy nie wydostają się poza zbiornik. Ruch obrotowy zapewnia niskoobrotowy, cichy i energooszczędny silnik z przekładnią, który poza tym, że charakteryzuje się długowiecznością, nie wymaga serwisowania. Ze względu na występujący w gospodarstwach domowych nierównomierny dopływ ścieków w urządzeniach serii RotoSET zastosowano system równoważenia przepływu FlowSET. Wykorzystuje on ruch wału i poprzez zainstalowane naczynia przelewowe dawkuje stałą ilość ścieków do strefy złoża, gwarantując ten sam czas oczyszczania przez bakterie tlenowe.

Urządzenia zostały przebadane zgodnie z wymaganiami normy PN-EN:12566-3 oraz późniejszymi zmianami dzięki czemu produkt znakowany jest europejskim certyfikatem CE. 

Wszystkie urządzenia RotoSET wykonane są ze znanego w przemyśle lotniczym, chemicznym i farmaceutycznym materiału GRP − żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Dzięki dużej sztywności obwodowej, szczelności i odporności na działanie środowiska ściekowego, materiał ten idealnie nadaje się jako zbiornik do oczyszczalni ścieków. Pozioma (Typ A) lub pionowa (Typ B) konstrukcja zbiornika umożliwia dopasowanie modelu do lokalnych warunków oraz indywidualnych upodobań Inwestora. 
Standardowo zbiorniki urządzeń występują w naturalnym kolorze GRP oraz pokrywą w estetycznym kolorze zielonym. 

Zastosowania

Budownictwo jednorodzinne
Budownictwo wielorodzinne
Gospodarstwa rolne
Szkoły

Informacje techniczne

 TYPIlość mieszkańcówPrzepływDługośćSzerokośćWysokośćZagłębienie dopływuZagłębienie odpływuMoc motoreduktora
 RLM㎥/dcmcmcmcmcmW
RotoSET 5HA50,75270120170180/200/22060/80/10050
RotoSET 8HA81,20370120170180/200/22060/80/10050
RotoSET 6B61,20200200242215/240/27560/85/11050
RotoSET 10B102,00200200242215/240/27560/85/11050
RotoSET 12B122,40200200242215/240/27560/85/11050
RotoSET 14PB142,80200200242215/240/27560/85/11050

* Możliwe jest uzyskanie większego zagłębienia za pomocą dodatkowych nadstawek

Wykaz podzespołów stosowanych w najpopularniejszych technologiach oczyszczalni ścieków

TechnologiaMotoreduktorDmuchawaElektrozawórDyfuzor(y)Pompa mamutowa lub mechaniczna
Złoże obrotowe
Złoże zraszane
Złoże fluidalne
SBR

INWESTYCJA NA LATA

Technologia obrotowych złóż biologicznych charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji. Głównymi kosztami eksploatacji codziennej jest energia elektryczna. Zastosowane w urządzeniach RotoSET motoreduktory charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Na koszty eksploatacji długoterminowej mają głównie wpływ koszty związane z wymianą elementów eksploatacyjnych oraz serwisu, a także wywozem osadów wstępnych i wtórnych. Ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję w oczyszczalniach znajduje się niewiele elementów naturalnie zużywających się, a sama technologia generuje niewielkie ilości osadów nadmiernych.

Zalety

Zbiornik GRP

Bardzo mocne i trwałe monolityczne zbiorniki wykonane z GRP pozwalają zmniejszyć koszty instalacji oraz zminimalizować zajmowaną powierzchnię.

Brak odorów

W urządzeniach nie wykorzystuje się mechanicznego wtłaczania powietrza do środowiska ściekowego, dzięki czemu rozwiązanie uznawane jest za bezzapachowe.

OSZCZĘDNOŚĆ

Oczyszczalnie RotoSET charakteryzuje prosta budowa bez urządzeń takich jak pompy, dmuchawy, dyfuzory, elektrozawory, czy skomplikowana automatyka sterująca.

Cicha praca

Wolnoobrotowy silnik z przekładnią pracuje pod pokrywą praktycznie nie generując hałasu, brak zewnętrznych układów napowietrzających.

NIEZAWODNOŚĆ

Niska energochłonność, brak konieczności stosowania biopreparatów, duży osadnik
oraz prosta konstrukcja pozwalają zredukować koszty użytkowania
do minimum.

Automatyzacja procesu

Prawidłowe działanie nie wymaga dodawania biopreparatów, zaszczepiania osadem czynnym,
po długich przerwach w dostawie scieków błona odbuduje się samoczynnie.

Dawkowanie ścieków

System FlowSET równoważy przepływ przez wszystkie komory gwarantując optymalny czas zatrzymania ścieków w każdej z nich.

Polski producent

Wybierając urządzenia Bio-Set wybierasz spokój, chronisz środowisko, ale też przyczyniasz się do rozwoju polskich technologii.

Dopuszczenia

Urządzenia RotoSET zostały przetestowane zgodnie z normą PN-EN:12566-3+A2:2013, dzięki czemu uzyskały Europejski certyfikat CE. Zakład spełnia także wymagania ISO 9001:2015.

Pliki do pobrania

Broszura informacyjna

Koniecznie zobacz jeszcze

Systemy rozsączania

Systemowe studnie chłonne oraz innowacyjny drenaż DrainSET zostały zaprojektowane do odprowadzenia ścieków oczyszczonych lub wody deszczowej do gruntu. Dobór rozwiązania zależy od indywidualnych warunków gruntowo-wodnych panujących na działce.
Dowiedz się więcej

Przydomowe oczyszczalnie easyset

Przydomowa oczyszczalnia ścieków EasySET pracuje w technologii zraszanych złóż biologicznych. Rozwiązanie charakteryzuje prosta konstrukcja, brak elementów mechanicznych wewnątrz zbiornika, niskie koszty użytkowania oraz bardzo mała powierzchnia instalacji.
Dowiedz się więcej

Umów darmową wizytę już dziś!

Na terenie całego kraju posiadamy Doradców oraz Instalatorów zajmujących się kompleksową obsługą- od doboru i wyceny, poprzez przygotowanie dokumentacji aż po instalację i ewentualne usługi serwisowe.
Producent przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ceny

Koszty kompletnej przydomowej oczyszczalni ścieków wraz z montażem, systemem rozsączania, przyłączem, wykonaniem dokumentacji itp. może znacznie różnić się w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym, warunków gruntowo-wodnych, odległości oraz przyjętej technologii.

Niższym kosztom sprzyjają dobrze przepuszczalne grunty, niski poziom wód gruntowych, małe zagłębienie przyłącza oraz małe odległości między budynkiem, zbiornikiem oczyszczalni i odbiornikiem ścieków. W takich warunkach koszt kompletnego systemu to kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Większa ilość osób w gospodarstwie domowym, słabo przepuszczalne grunty, wysoki poziom wód często powodują wzrost kosztów powyżej wartości dwudziestu tysięcy złotych. Zachęcamy do kontaktu w celu przeprowadzenia wstępnego wywiadu, wykonania wyceny i ewentualnie niezobowiązującej wizji w miejscu inwestycji.