Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Gminne oczyszczalnie ścieków

Gminne oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie ścieków RotoSET BIG zostały zaprojektowane z myślą o odbiorze ścieków z całych ośrodków wiejskich i miejsko-wiejskich. Technologia obrotowych złóż biologicznych jest znana i ceniona na całym świecie od ponad 70-ciu lat, a dzięki zastosowaniu współczesnych materiałów możemy ją stosować w kilkudziesięciu dostępnych wielkościach.

Do 800RLM rozwiązanie posiada zintegrowane osadniki, większe jednostki posiadają wydzielone bioreaktory z obrotowym złożem biologicznym. Takie rozwiązanie stosujemy do 10 000RLM lub więcej. Modułowa konstrukcja umożliwia rozbudowę systemu wraz z rozbudową sieci doprowadzającej ścieki.

Cechą oczyszczalni jest nieskomplikowana konstrukcja oraz brak systemów mechanicznego wtłaczania powietrza do zbiornika, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wydostania się nieprzyjemnych zapachów ze zbiornika. Ruch wału zapewnia niskoobrotowy, cichy i energooszczędny silnik z przekładnią charakteryzujący się długowiecznością oraz niespotykanie niskimi kosztami eksploatacji. Technologia nie wymaga ze strony użytkownika specjalistycznej wiedzy technicznej, a działanie wspomagają systemy monitoringu GSM lub GPRS.

Bioreaktory RotoSET BIG można zastosować zarówno na nowo projektowanych instalacjach, ale też do modernizacji istniejących oczyszczalni w celu poprawy parametrów oczyszczania.

Informacje techniczne

NazwaIlość mieszkańcówPrzepływ max.DługośćSzerokośćMoc motoreduktorów
RLM㎥/dcmcmW
RotoSET 5005001005733481100
RotoSET 7507501506103481100
RotoSET 8508501707633481500
RotoSET 100010002008373481500
RotoSET 110011002209273482200
RotoSET 120012002409273482200
RotoSET 20002000400--2X1500
RotoSET 30003000600--3X1500
RotoSET 40004000800--4X1500
RotoSET 500050001000--5X1500
RotoSET 600060001200--6X1500
RotoSET 700070001400--7X1500
RotoSET 800080001600--8X1500
RotoSET 900090001800--9X1500

 

Inwestycja na lata

Technologia obrotowych złóż biologicznych charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji. Głównymi kosztami eksploatacji codziennej jest energia elektryczna. Zastosowane w urządzeniach. RotoSET BIG motoreduktory charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Na koszty eksploatacji długoterminowej mają głównie wpływ koszty związane z wymianą elementów eksploatacyjnych oraz serwisu, a także wywozem osadów wstępnych i wtórnych. Ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję w oczyszczalniach znajduje się niewiele elementów naturalnie zużywających się, a sama technologia generuje niewielkie ilości osadów nadmiernych.

Specyfikacja

Zbiornik GRP

Bardzo mocne i trwałe monolityczne zbiorniki wykonane z GRP pozwalają zmniejszyć koszty instalacji oraz zminimalizować zajmowaną powierzchnię.

Brak odorów

W urządzeniach nie wykorzystuje się mechanicznego wtłaczania powietrza do środowiska ściekowego, dzięki czemu rozwiązanie uznawane jest za bezzapachowe.

OSZCZĘDNOŚĆ

Oczyszczalnie RotoSET charakteryzuje prosta budowa bez urządzeń takich jak pompy, dmuchawy, dyfuzory, elektrozawory, czy skomplikowana automatyka sterująca.

Cicha praca

Wolnoobrotowy silnik z przekładnią pracuje pod pokrywą praktycznie nie generując hałasu, brak zewnętrznych układów napowietrzających.

NIEZAWODNOŚĆ

Niska energochłonność, brak konieczności stosowania biopreparatów, duży osadnik
oraz prosta konstrukcja pozwalają zredukować koszty użytkowania
do minimum.

Automatyzacja procesu

Prawidłowe działanie nie wymaga dodawania biopreparatów, zaszczepiania osadem czynnym,
po długich przerwach w dostawie scieków błona odbuduje się samoczynnie.

Dawkowanie ścieków

System FlowSET równoważy przepływ przez wszystkie komory gwarantując optymalny czas zatrzymania ścieków w każdej z nich.

Polski producent

Wybierając urządzenia Bio-Set wybierasz spokój, chronisz środowisko, ale też przyczyniasz się do rozwoju polskich technologii.

Dopuszczenia

Urządzenia RotoSET zostały przetestowane zgodnie z normą PN-EN:12566-3+A2:2013, dzięki czemu uzyskały Europejski certyfikat CE. Zakład spełnia także wymagania ISO 9001:2015.

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków 

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków RotoSET to rodzaj naziemnych urządzeń pozwalających na szybką i łatwą zmianę lokalizacji. Stosować je można jako nowe systemy oczyszczania ścieków, jak również jako modernizacja istniejących.

Urządzenia posiadają kompaktową konstrukcję ze zintegrowanymi osadnikami. Izolacja cieplna umożliwia zastosowanie w dowolnych warunkach klimatycznych. Pojedynczy kontener może obsłużyć od 100 do 225RLM, natomiast przy większych realizacjach istnieje możliwość ustawienia kontenerów równolegle. Tego typu rozwiązanie można stosować do 2000RLM.

Oczyszczalnie ścieków dla gmin

Pomimo niewątpliwego rozwoju sieci kanalizacji w ostatnich latach dużo zostało jeszcze do zrobienia. W naszym kraju wciąż istnieją gminy z 0% skanalizowania. Poza obszarami aglomeracji wciąż mamy ponad 50% terenów z nieuregulowaną sytuacją gospodarki ściekowej. W takich warunkach oczyszczalnie dla gmin cieszą się rosnącą popularnością.

Optymalnie zaprojektowany system oczyszczania ścieków na terenie całych gmin powinien brać przede wszystkim pod uwagę zagęszczenie zabudowy, ilości powstających ścieków, ukształtowanie terenu a także możliwości odprowadzenia oczyszczonych ścieków do środowiska.

Przed przystąpieniem do projektu powinno wykonać się koncepcję, a planując system rozpocząć od terenów, gdzie zabudowa jest zwarta. Idealnie jeśli ścieki oczyszczone możemy odprowadzić grawitacyjnie do cieków wodnych, dzięki czemu sieć jest nieskomplikowana, łatwa i tania w eksploatacji. Innym aspektem jest dobór technologii. Rozwiązanie powinno być dostosowane do lokalnych warunków pod względem niezbędnej powierzchni, wpływu na otoczenie (hałas, zapachy), a także wymagań ze strony eksploatatora.

Oczyszczalnie ścieków RotoSET BIG pracujące w technologii obrotowych złóż biologicznych to dedykowane rozwiązanie dla gmin. Przede wszystkim są łatwe i tanie w eksploatacji, a także nie wpływają negatywnie na otoczenie. Procesy biologiczne zachodzą na obrotowych złożach biologicznych napędzanych przez wysokosprawne motoreduktory o niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Zaletą rozwiązania jest możliwość rozbudowy poprzez dokładanie dodatkowych bioreaktorów. Jest to szczególnie ważne przy rozbudowie sieci w okresie wieloletnim. Na uwagę zwraca również nieskomplikowana obsługa niewymagająca specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii.

Na terenach o zabudowie mieszanej istnieje możliwość instalacji tak zwanych oczyszczalni ścieków osiedlowych. Mają one zintegrowane osadniki wstępne i wtórne, dzięki czemu powierzchnia instalacji zredukowana jest do minimum. Technologia obrotowych złóż biologicznych gwarantuje tu bardzo niskie koszty eksploatacji, łatwą obsługę a także brak negatywnego wpływu na otoczenie. Także w tych rozwiązaniach istnieje możliwość rozbudowy oczyszczalni o dodatkowe bioreaktory.

Tam, gdzie zabudowa jest rozproszona, odległości między budynkami duże lub/i ukształtowanie ternu powodowałoby inwestowanie w duże ilości pompowni najlepszym rozwiązaniem może okazać się inwestycja w przydomowe oczyszczalnie ścieków. W zależności od wielkości działki, warunków gruntowo-wodnych, zagłębienia rury odprowadzającej ścieki z budynku oraz indywidualnych wymagań powinno się odpowiednio dobrać urządzenie. Zalecamy stosowanie możliwie nieskomplikowanych, łatwych i niedrogich w eksploatacji technologii obrotowych lub zraszanych złóż biologicznych. Mieszczą się one w monolitycznych zbiornikach, nie wymagają podczas eksploatacji dodawania bakterii, a zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niewielkie. Ścieki oczyszczone można odprowadzić zarówno do cieków wodnych jak i gruntu.

Pliki do pobrania

Koniecznie zobacz jeszcze

Osiedlowe oczyszczalnie ścieków

Osiedlowa oczyszczalnia ścieków RotoSET przeznaczona jest do komercyjnych obiektów jak bloki mieszkalne, osiedla mieszkaniowe, hotele, zakłady produkcyjne szkoły oraz ośrodki wiejskie. Jako jednostka monolityczna ze zintegrowanymi osadnikami występuje aż do 800RLM.
Dowiedz się więcej

Umów darmową wizytę już dziś!

Na terenie całego kraju posiadamy Doradców oraz Instalatorów zajmujących się kompleksową obsługą- od doboru i wyceny, poprzez przygotowanie dokumentacji aż po instalację i ewentualne usługi serwisowe.
Producent przydomowych oczyszczalni ścieków

Biologiczne oczyszczalnie ceny

Koszty kompletnej przydomowej oczyszczalni ścieków wraz z montażem, systemem rozsączania, przyłączem, wykonaniem dokumentacji itp. może znacznie różnić się w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym, warunków gruntowo-wodnych, odległości oraz przyjętej technologii. 

Niższym kosztom sprzyjają dobrze przepuszczalne grunty, niski poziom wód gruntowych, małe zagłębienie przyłącza oraz małe odległości między budynkiem, zbiornikiem oczyszczalni i odbiornikiem ścieków. W takich warunkach koszt kompletnego systemu to kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Większa ilość osób w gospodarstwie domowym, słabo przepuszczalne grunty, wysoki poziom wód często powodują wzrost kosztów powyżej 20 000zł. Zachęcamy do kontaktu w celu przeprowadzenia wstępnego wywiadu, wykonania wyceny i ewentualnie niezobowiązującej wizji w miejscu inwestycji.