Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Systemy rozsączania

Systemy rozsączania wody deszczowej i ścieków oczyszczonych

Oczyszczalnie ścieków RotoSET oraz EasySET skutecznie oczyszczają ścieki z zawartych w nich substancji. Kolejnym elementem poprawnie dobranego i zaprojektowanego systemu jest odbiornik ścieków oczyszczonych. Odbiornikiem może być ciek wodny lub grunt na działce Inwestora. W drugiem przypadku można zastosować jedno z dwóch kompatybilnych z oczyszczalniami rozwiązań- system ze studnią chłonną lub innowacyjny system drenażowy.

Studnie chłonne Bio-Set to rodzaj drenażu pionowego. Wykonane są z trwałego i znanego w przemyśle lotniczym i farmaceutycznym materiału GRP- żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Umożliwiają one punktowe wprowadzenie cieczy do gruntu często przebijając się przez warstwy gruntu słabo przepuszczalnego do warstw z gruntem dobrze przepuszczalnym. Zastosowanie studni chłonnej pozwala oszczędzić miejsce oraz zmniejszyć koszty instalacji. Niewątpliwą zaletą stosowania studni z GRP jest objętość magazynowa i duża średnica umożliwiająca łatwy dostęp podczas inspekcji.

Pokrywy studni wykonane z GRP, zabezpieczone zamkami gwarantują bezpieczeństwo oraz wizualnie współgrają z pokrywami oczyszczalni RotoSET i EasySET.

System drenażu poziomego Bio-Set wykonany jest ze szkła piankowego. Materiał ten idealnie nadaje się do systemu rozsączania ze względu na porowatość oraz trwałość. Zaletami jest zmniejszona długość w stosunku do tradycyjnego drenażu, brak konieczności stosowania podbudowy z kamienia, szybkość montażu oraz trwałość w okresie wieloletnim.

Zarówno studnie chłonne jak i drenaż poziomy można wykorzystać do rozsączania ścieków oczyszczonych jak i wody deszczowej.

Zastosowania

Rozsączanie wody deszczowej
Rozsączanie ścieków oczyszczonych

Informacje techniczne

Nazwa Długość Szerokość Wysokość
cm cm cm
WellSET 1 120 120 200
WellSET 2 146 146 200
DrainSET 200 30 25
 

Zalety

MAŁA POWIERZCHNIA

Zmniejszona wymagana powierzchnia instalacji w stosunku do tradycyjnego drenażu rozsączającego.

SZYBKOŚĆ MONTAŻU

Lekkość i kompaktowa budowa pozwala zminimalizować czas i koszty instalacji do minimum.

ESTETYKA

Bezpieczna i estetyczna zielona pokrywa współgra z otoczeniem i pokrywami oczyszczalni ścieków.

Trwałość

Użyte materiały gwarantują wieloletnią trwałość, szczelność i odporność na działanie wody i czasu.

ŁATWOŚĆ INSPEKCJI

Duże pokrywy dostępowe umożliwiają łatwy dostęp podczas serwisu i pobierania próbek ścieków.

KOMPATYBILNOŚĆ

Studnie chłonne zaprojektowane zostały do współpracy z biologicznymi oczyszczalniami ścieków.

Pliki do pobrania

Koniecznie zobacz jeszcze

Przydomowe oczyszczalnie easyset

Przydomowa oczyszczalnia ścieków EasySET pracuje w technologii zraszanych złóż biologicznych. Rozwiązanie charakteryzuje prosta konstrukcja, brak elementów mechanicznych wewnątrz zbiornika, niskie koszty użytkowania oraz bardzo mała powierzchnia instalacji.
Dowiedz się więcej

Przydomowe oczyszczalnie ROTOSET

Przydomowa oczyszczalnia ścieków RotoSET pracuje w wysokosprawnej technologii RBC obrotowych złóż biologicznych bez mechanicznego napowietrzania. Rozwiązanie charakteryzuje wysoka skuteczność, niespotykana wygoda użytkowania oraz niskie koszty eksploatacji.
Dowiedz się więcej

Umów darmową wizytę już dziś!

Na terenie całego kraju posiadamy Doradców oraz Instalatorów zajmujących się kompleksową obsługą- od doboru i wyceny, poprzez przygotowanie dokumentacji aż po instalację i ewentualne usługi serwisowe.
Producent przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia dofinansowanie

Ze względu na to, że inwestycja w przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków jest zaliczana do proekologicznych w ostatnich latach pojawiają się możliwości uzyskania dofinansowań. Beneficjentami takich środków mogą być jednostki samorządu terytorialnego, ale też indywidualni właściciele posesji.

Środki na tego rodzaju inwestycje mogą pochodzić z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków Unijnych w ramach polityki spójności, ale też bezpośrednio z budżetu gminy.

W zdecydowanej większości dofinansowywane są wyłącznie biologiczne oczyszczalnie ścieków posiadające certyfikat CE i pełną zgodności z normą PN-EN:12566-3+A2:2013. Działając na rynku posiadamy wiedzę na temat aktualnych programów. Zachęcamy do konatku w celu przeprowadzenia rozmowy z doradcą z Państwa regionu.