Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Przydomowa oczyszczalnia ścieków- wady i zalety

Strona główna » Przydomowa oczyszczalnia ścieków- wady i zalety

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to innowacyjne rozwiązanie, które coraz częściej doceniane jest przez osoby poszukujące ekologicznych i efektywnych sposobów utylizacji ścieków w swoich domach. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie oczyszczalni, warto dobrze poznać zarówno zalety, jak i wady tego typu rozwiązań.

Poniżej postaramy się wymienić podstawowe wady i zalety stosowania przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków:

Ochrona środowiska: Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków oczyszczają ścieki w ponad 90% z podstawowych zanieczyszczeń. Dzięki temu odprowadzona ze zbiornika ciesz nie stanowi zagrożenia dla gruntu i wód podziemnych co znacznie przyczynia się do ochrony otaczającego nas środowiska.

Oszczędności finansowe: Wybierając oczyszczalnię ścieków, można zaoszczędzić na kosztach wywozu i opróżniania tradycyjnych szamb. Dzięki stosowaniu sprawdzonych i prostych w obsłudze technologii dostępnych w ofercie firmy Bio-Set możemy zaoszczędzić rocznie kilka tysięcy złotych.

Komfort i wygoda: Przydomowa oczyszczalnia ścieków działa automatycznie i nie wymaga częstych interwencji. Oczyszczalnie Bio-Set są proste w obsłudze, co pozwala na wygodne korzystanie bez konieczności comiesięcznych wywozów ścieków, tak jak z szamba betonowego. Nie wymagane jest dawkowanie preparatów, a obsługa sprowadza się głównie do okresowego wywożenia osadów (raz na rok).

Brak nieprzyjemnych zapachów: Ze względu na stosunkowo krótki czas zatrzymania ścieków w zbiorniku, nie zagniwają one tak jak w tradycyjnym szambie. Przy poprawnie wykonanej instalacji i odpowiednim doborze urządzeń, nie ma ryzyka nieprzyjemnych zapachów, które wydobywać się będą z oczyszczalni.

Wady przydomowej oczyszczalni ścieków:

Konserwacja: Każda oczyszczalnia wymaga mniejszej lub większej ingerencji ze strony użytkownika w utrzymanie jej w należytym stanie. W przypadku urządzeń firmy Bio-Set należy przede wszystkim dbać o regularne wywożenie osadu z oczyszczalni (np. dla oczyszczalni RotoSET raz w roku) i okresową kontrole wizualną poprawnej pracy urządzenia.

Cena zakupu: Wykonanie instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków jest bardziej kosztowne niż np. tradycyjnego szamba, niemniej jednak koszt ten należy potraktować jako inwestycję, gdyż w przeciągu kilku lat zwraca się on z nawiązką.

Powierzchnia zabudowy: Oczyszczalnia ścieków wraz z systemem rozsączającym zajmuje określoną ilość miejsca na działce (powierzchnia zależna od parametrów przepuszczalnych gruntu). Może to stanowić pewne utrudnienie, ale w większości przypadków nie ma problemu ze ulokowanie systemu na działce.

Producent przydomowych oczyszczalni ścieków

Producent przydomowych oczyszczalni ścieków

Umów darmową wizytę już dziś!

Na terenie całego kraju posiadamy Doradców oraz Instalatorów zajmujących się kompleksową obsługą- od doboru i wyceny, poprzez przygotowanie dokumentacji aż po instalację i ewentualne usługi serwisowe.

Podsumowanie - czy warto wybrać oczyszczalnie Bio-Set?

Podsumowując, przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, które oferuje wiele zalet, takich jak ochrona środowiska, oszczędności finansowe i komfort dla użytkowników. Oczywiście, jak każde rozwiązanie, ma także pewne wady, ale zdecydowana większość użytkowników uznaje to za stosunkowo niewielki koszt w porównaniu z korzyściami, jakie niesie za sobą. Jeśli szukasz skutecznego i ekonomicznego rozwiązania, warto rozważyć oczyszczalnie Bio-Set EasySET lub RotoSET. Zapewnij sobie czyste i ekologiczne otoczenie dla Twojej rodziny, wybierając zaufanego producenta oczyszczalni ścieków - Bio-Set.

Skontaktuj się z nami, a umówimy Cię na bezpłatną wizje lokalną z naszym instalatorem, po której poznasz wszystkie koszty związane z systemem dedykowanym do twojej działki.