Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Oczyszczalnia biologiczna czy drenażowa?

Przed podjęciem decyzji o wyborze systemu kanalizacyjnego dla swojego domu, wielu przyszłych użytkowników staje w obliczu pytania: oczyszczalnia biologiczna czy drenażowa? To zagadnienie jest kluczowe, nie tylko z perspektywy kosztów inwestycji, ale przede wszystkim trwałości i niezawodności rozwiązania w dłuższym okresie. W niniejszym artykule dokładniej przyjrzymy się różnicom między tymi dwoma systemami oczyszczania ścieków, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnej oczyszczalni Bio-Set jako atrakcyjnej alternatywy.

Zasada działania oczyszczalni biologicznej

W świecie technologii oczyszczania ścieków, biologiczne oczyszczalnie przydomowe są przyszłością. W pierwszej kolejności, ścieki poddawane są mechanicznemu oczyszczaniu, eliminując wszelkie nieczystości stałe. Ale to dopiero początek, gdyż następnie zachodzi tlenowy rozkład substancji organicznych zawartych w ściekach. To tutaj oczyszczalnie biologiczne eliminują  substancje rozpuszczone w ściekach, osiągając efektywność na poziomie niemalże 100%. Rezultatem tego procesu jest nie tylko czysta woda, ale także znaczne wydłużenie żywotności systemów rozsączających za oczyszczalnią.

Warto zaznaczyć, że w nowoczesnych oczyszczalniach biologicznych firmy Bio-Set nie ma potrzeby stosowania biopreparatów, a praca oczyszczalni jest zautomatyzowana, co sprawia, że użytkowanie tych urządzeń jest niezwykle proste i wygodne.

Oczyszczalnia drenażowa - na kosztach początkowych zalety się kończą...

Jeżeli chodzi o oczyszczalnie drenażowe, to w zbiorniku zachodzi tylko proces mechanicznego podczyszczenia ścieków, gdzie eliminowane są tłuszcze, piasek, osady, papier itp. Za zbiornikiem natomiast ścieki przepływają do drenażu rozsączającego i tam zachodzi w gruncie proces tlenowego rozkładu zanieczyszczeń.

Niewątpliwą zaletą tego typu systemów jest ich niska cena zakupu, w stosunku do oczyszczalni mechaniczno- biologicznych. Nie warto jednak patrzeć krótkowzrocznie, gdyż w dłuższej perspektywie eksploatacja i koszty utrzymania oczyszczalni drenażowej są dużo wyższe. Prawdziwą zmorą użytkowników tych systemów, jest krótki czas żywotności drenażu rozsączającego, a w sytuacji jego zamulenia (tzw. kolmatacji) istnieje konieczność wykonania go w nowym miejscu na zagospodarowanej już działce.

Oczyszczalnia Bio-Set - krok w przyszłość

Zachęcamy do zapoznania się ofertą oczyszczalni przydomowych Bio-Set. Są to w pełni biologiczne urządzenia, które charakteryzują się bardzo prostą budową, niskimi kosztami eksploatacji, oraz zastosowaniem technologii które sprawdzają się od lat.

Szczególnie polecamy technologie złóż obrotowych, czyli oczyszczalnie RotoSET. Urządzenie te nie wymaga stosowania dmuchawy napowietrzającej, co eliminuje ryzyko nieprzyjemnych zapachów, oraz głośnej pracy. Szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania, zwracaj przede wszystkim uwagę na koszty systemu i problematykę eksploatacji w ujęciu długoterminowym. Tylko dobrej klasy biologiczne oczyszczalnie ścieków pozwolą Ci cieszyć się długoletnią eksploatacją, bez skomplikowanej obsługi.

Jeżeli chcesz abyśmy dobrali oczyszczalnie ścieków indywidualnie do twoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy w nurtujących Cię pytaniach i skontaktujemy ze specjalistycznymi firmami instalacyjnymi w twojej okolicy.