Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Czym jest oczyszczalnia biologiczna?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym dokładnie jest oczyszczalnia biologiczna. To urządzenie, które służy do oczyszczania ścieków z gospodarstw domowych na drodze mechanicznej (poprzez sedymentacje i flotacje), oraz biologicznej dzięki mikroorganizmom tlenowym. Oczyszczalnie biologiczne Bio-Set pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń z blisko 100% skutecznością, co przekłada się na czystość wody odprowadzanej do środowiska naturalnego.

Jak wybrać najlepszą oczyszczalnię biologiczną?

Warto zadać sobie pytanie czym charakteryzuje się najlepsza oczyszczalnia przydomowa. W naszej opinii jest to takie urządzenie, które spełnia swoją funkcję tzn. oczyszcza ścieki w sposób efektywny, a jednocześnie wymaga jak najmniejszej ingerencji użytkownika w ten proces. Poniżej wyróżniliśmy kilka kluczowych czynników, które mają wpływ na te aspekty.

Częstotliwość wybierania osadów, oraz stosowanie biopreparatów w oczyszczalni ścieków

Wybierz oczyszczalnię o odpowiedniej pojemności i wielkości dostosowanej do ilości osób i ścieków, jakie będzie generowała nieruchomość. Dzięki temu wybieranie osadu z osadnika wstępnego będzie następowało bardzo rzadko (1-2 razy do roku).

Szukaj rozwiązań, w których producenci nie wymagają stosowania biopreparatów. Pozwoli Ci to znacznie ograniczyć koszty eksploatacji i jej uciążliwość.

Oczyszczalnie ścieków Bio-Set umożliwiają usuwanie osadów z osadnika nawet raz do roku (np. model RotoSET), a wszystkie modele naszych urządzeń nie wymagają stosowania biopreparatów.

Technologia

Wybierz oczyszczalnie ścieków pracującą w technologii tzw. złoża biologicznego. Są to rozwiązania dużo bardziej odporne na środki chemiczne w ściekach, oraz nierównomierny dopływ od urządzeń bazujących na technologii osadu czynnego (np. SBR). Bio-Set w swojej ofercie posiada dwa modele oczyszczalni przydomowych: EaseSET- złoże zraszane; RotoSET- złoże obrotowe.

Stopień skomplikowania i awaryjność

Unikaj rozwiązań, które są nafaszerowane elektroniką oraz licznymi urządzeniami, które po czasie wymagają serwisowania i regulacji. Najlepsze rozwiązania to takie, które są proste i skuteczne. Oczyszczalni ścieków Bio-Set pozbawione są sterowników, elektrozaworów i dyfuzorów, dzięki czemu ich awaryjność jest znikoma.

Oczyszczalnia biologiczna to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla użytkownika. Wybierając najlepszą oczyszczalnię biologiczną, warto wziąć pod uwagę wielkość, technologię, koszty eksploatacji i awaryjność. Pamiętajmy jednak, aby równie dużą uwagę poświęcić znalezieniu odpowiedniego wykonawcy, który w sposób fachowy wykona całą instalację. Zapraszamy do kontaktu z nami- skontaktujemy Cię z autoryzowaną firmą z twojego regionu.