Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Jaka oczyszczalnia do domku letniskowego?

Domy letniskowe to specyficzne obiekty, w których nie ma stałego obciążenia oczyszczalni ścieków. Często są to miejsca, w których przebywa się jedynie sezonowo, co powoduje, że oczyszczalnie nie otrzymują stałego dopływu ścieków, czyli pożywki dla bakterii.
Rodzi się zatem pytanie: przydomowa oczyszczalnia ścieków w domku letniskowym- czy to ma sens?

ROTO MAŁE PION_W GRUNCIE_WIDOK Z PRAWEJ

Jeżeli cenisz sobie komfort i zależy Ci na tym, aby podczas spędzania wolnego czasu nie martwić się koniecznością regularnego wywożenia ścieków z szamba, wówczas przydomowa oczyszczalnia w domku letniskowym to rozwiązanie dla Ciebie.
Z uwagi na wspomnianą wcześniej sezonowość takiego obiektu kluczowy jest wybór oczyszczalni w odpowiedniej technologii. Na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń, ale większość z nich nie nadaje się do pracy w domkach letniskowych.

Tradycyjnie napowietrzane oczyszczalnie ścieków, w szczególności bazujące na technologiach tzw. osadu czynnego wymagają stałego dopływu ścieków, co w przypadku domków letniskowych jest niemożliwe do zapewnienia. W takich obiektach najlepiej sprawdzają się technologie bazujące na konwencjonalnych złożach biologicznych, tj. złoże biologiczne zraszane, oraz złoże biologiczne obrotowe. Tego typu rozwiązania wykazują się bardzo dużą elastycznością pracy, oraz największą odpornością na przerwy w dostawie ścieków do oczyszczalni. Dodatkową zaletą jest fakt, że w oczyszczalniach pracujących w wymienionych wyżej technologiach, nie wymagane jest zaszczepianie złoża po okresie przerwy, a rozruch oczyszczalni następuje samoistnie- bez ingerencji użytkownika.

Firma Bioset ma w swojej ofercie obie technologie: oczyszczalnie EasySET- złoża zraszane, oczyszczalnie RotoSET- złoża obrotowe.

Obie oczyszczalnie zbudowane są na bazie bardzo mocnych zbiorników z GRP, co gwarantuje ich trwałość przez długie dlata, oraz możliwość montażu nawet w najtrudniejszych warunkach gruntowo wodnych. Poza tym, że są one „dedykowane” do obiektów sezonowych, to charakteryzuje je również prostota budowy poprzez brak takich elementów jak dyfuzory, sterowniki i elektrozawory. W przypadku oczyszczalni RotoSET dodatkowo brak jest dmuchawy membranowej, dzięki czemu obsługa urządzenia sprowadza się praktycznie do okresowego wybrania osadu.

Jeżeli szukasz oczyszczalni przydomowej do domku letniskowego i chcesz wybrać mądrze, zachęcamy do skontaktowania się z nami. W całej Polsce posiadamy profesjonalne ekipy montażowe, które mogą przyjechać na bezpłatną wizję w terenie, dokonać doboru całego systemu oraz przedstawić wycenę. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że otrzymasz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i wymagań.