Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z przepompownią

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę domów poza miastem. Jednym z głównych wyzwań, jakie muszą pokonać, jest częsty brak kanalizacji zbiorczej. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Bardzo ważne jest jednak aby projektowany system był w miarę możliwości prosty w budowie, a jednocześnie odpowiednio dobrany do warunków jakie występują na działce. W tym artykule omówimy zagadnienia związane z koniecznością stosowania przydomowej oczyszczalni ścieków z pompownią.

Oczyszczalnia ścieków ROTO MAŁE POZIOM_PRZEKRÓJ_WIDOK Z PRAWEJ #1

System grawitacyjny

Jeżeli grunt jest przepuszczalny, brak jest wody gruntowej do głębokości 2-3m, a przyłącze kanalizacyjne z budynku wychodzi na płytkiej głębokości, wówczas najlepiej cały układ zrobić grawitacyjnie. W tym przypadku ścieki z domu spływają poprzez przyłącze kanalizacyjne do oczyszczalni ścieków, a następnie po oczyszczeniu bezpośrednio do systemu rozsączającegu lub cieku wodnego. W przypadku takiego systemu nie ma potrzeby stosowania pomp, co oznacza niższy koszt i mniejszą liczbę elementów konstrukcyjnych w całej instalacji

Sytuacje, w których potrzebna jest pompownia

W niektórych przypadkach gdy grunt jest nieprzepuszczalny, woda gruntowa wysoko, lub występuje niekorzystny spadek terenu, zachodzi konieczność zastosowania pompowni ścieków oczyszczonych. W takich sytuacjach woda pościekowa jest ciśnieniowo kierowana do odbiornika, przez co jesteśmy w stanie zlokalizować go w dowolnym miejscu na działce i na dowolnej wysokości. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wykonać instalacje przydomowej oczyszczalni praktycznie na każdej działce inwestora.

Czasem zdarza się, że rura kanalizacyjna została wyprowadzona zbyt głęboko i nie ma możliwości odprowadzenia ścieków z domu do oczyszczalni w sposób grawitacyjny. Tutaj również niezastąpiona będzie pompownia, ale tym razem ścieków surowych, która umożiwi podniesienie ścieków do takiej wysokości, aby mogły trafić z sposób grawitacyjny do zbiornika oczyszczalni. 

Jeżeli warunki na twojej działce wymagają zastosowania pompowni ścieków oczyszczonych, w ofercie firmy Bio-Set znajdziesz biologiczne oczyszczalnie ścieków, które występują w wersji ze zintegrowaną pompą na odpływie. Takie rozwiązanie pozwoli Ci ograniczyć koszty instalacji z uwagi na brak dodatkowego zbiornika, oraz zwiększy estetykę poprzez brak dodatkowych włazów na trawniku.

Urządzenia Bio-Set mają jeszcze jedną ważną zaletę- bardzo mocne zbiorniki, które umożliwiają doprowadzenie rury kanalizacyjnej do oczyszczalni na głębokości ponad 1m, bez utraty gwarancji na zbiornik. Taka możliwość pozwala na uniknięcie stosowania pompowni ścieków surowych prawie we wszystkich sytuacjach. 

Podsumowując, firma Bio-Set posiada w swojej ofercie oczyszczalnie oraz systemy rozsączające dostosowane do każdych warunków gruntowo- wodnych. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o wyborze oczyszczalni i konieczności stosowania pompy na wylocie, warto skontaktować się z nami i skorzystać z naszej bezpłatnej wyceny oraz konsultacji z instalatorem. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w każdej kwestii związanej z oczyszczalniami ścieków. Zapraszamy.