Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z odprowadzeniem do cieku wodnego

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków Bio-Set są wysokosprawnymi urządzeniami, które usuwają większość podstawowych zanieczyszczeń z efektywnością bliską 100%. W największym skrócie można powiedzieć, że do oczyszczalni dopływają surowe ścieki w których znajdują się tłuszcze, fekalia i detergenty, a po oczyszczeniu wypływa z niej bezzapachowa ciecz parametrami przypominająca wodę II klasy czystości. Pamiętajmy jednak, że proces oczyszczania nie zmniejsza objętości ścieków po oczyszczeniu, a zatem poza samym wyborem i umiejscowieniem oczyszczalni na działce należy pomyśleć też o sposobie odprowadzenia ścieków oczyszczonych.

Studnia chłonna, drenaż rozsączający, tunele rozsączające

Jeżeli powierzchnia działki, oraz przepuszczalność gruntu na to pozwala wówczas popularnym sposobem na pozbycie się wody pościekowej jest odprowadzenie jej do gruntu poprzez takie urządzenia jak studnia chłonna, drenaż rozsączający czy też tunele rozsączające. Co jednak gdy z różnych powodów nie możemy, lub nie chcemy stosować tego typu rozwiązań?

Oczyszczalnia ścieków ROTO MAŁE PION_W GRUNCIE_WIDOK NA WPROST

Jednym z alternatywnych sposobów może być przydomowa oczyszczalnia ścieków z odprowadzeniem do cieku wodnego. Ten rodzaj odprowadzenia jest jak najbardziej możliwy i ma swoje niewątpliwe zalety: jest dużo tańszy w wykonaniu od rozsączania w gruncie i można go zastosować na działkach o małej powierzchni. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przy opcji odprowadzenia ścieków oczyszczonych do rzeki, kanału czy też rowu melioracyjnego spełnionych musi być kilka warunków.

Zastosowanie biologicznej oczyszczalni ścieków zgodnej z normą 12566-3

Wszystkie oczyszczalnie ścieków Bio-Set są w pełni biologicznymi urządzeniami, które zostały przebadane na zgodność z przedmiotową normą, a więc ścieki po oczyszczeniu będą spełniały parametry umożliwiające odprowadzenie ich do cieku wodnego

Kwestie formalne


Przy odprowadzeniu do cieków wodnych należy ustalić kto jest jego właścicielem, lub zarządcą i uzgodnić możliwość takiego zrzutu. Dodatkowo należy zadbać o uzyskanie pozwolenia wodno- prawnego w instytucji o nazwie „Wody Polskie”

Ciek wodny na działce inwestora, lub w bliskim sąsiedztwie


Ten warunek wydaje się oczywisty, chcąc odprowadzić ścieki do cieku wodnego musi on znajdować się w niedużej odległości od planowanej oczyszczalni.

Jako producent z wieloletnim doświadczeniem świadczymy kompleksowe wsparcie przy budowie przydomowych oczyszczalni ścieków. Jesteśmy w stanie przeprowadzić inwestora przez cały proces zaczynając od kwestii formalnych (uzyskanie niezbędnych zgód), poprzez dobór optymalnego rozwiązania na twojej działce, kończąc na kompleksowym wykonaniu instalacji „pod klucz”. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta skontaktuj się telefonicznie lub mailowo, a my umówimy bezpłatną wizje lokalną na twojej działce. Współpracujemy z instalatorami na terenie całego kraju, dzięki czemu wycena i montaż będzie przeprowadzona przez lokalną firmę z twojego województwa, co znacznie ułatwia późniejszy serwis i kontakt.