Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Przydomowa oczyszczalnia ścieków na glinie

W tym artykule poruszymy kwestię instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków w glinie. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest zainstalowanie oczyszczalni w tak trudnych warunkach. Niejednokrotnie zwaracają się do nas również zainteresowani klienci, którzy zostali odprawieni z przysłowiowym „kwitkiem” przez instalatora, z uwagi na to że nie chciał się podjąć montażu instalacji w takim terenie.

Oczyszczalnia ścieków ROTO MAŁE POZIOM_W GRUNCIE_WIDOK Z LEWEJ #1


Na wstępie warto zaznaczyć, że gleba gliniasta jest uważana za bardzo trudną pod względem instalacji oczyszczalni ścieków. Grunt taki charakteryzuje się niską przepuszczalnością, co utrudnia odpowiednie rozsączanie ścieków, a dodatkowo ma duży ciężar właściwy i spoistość co eliminuje możliwość montażu urządzeń najniższej klasy o słabych zbiornikach.
Mimo tych trudności, istnieją rozwiązania, które pozwalają na instalację oczyszczalni ścieków w glebie glinastej. W takich przypadkach, kluczową rolę odgrywa mocny zbiornik, który nie będzie się poddawał pod naporem gruntu, oraz wody gruntowej. W takich gruntach odradzamy wszelkiego rodzaju rozwiązania marketowe i budżetowe, gdyż może się okazać że zbiornik w takich warunkach ulegnie zniszczeniu i będzie się nadawał tylko do utylizacji.
Zbiorniki oczyszczalni ścieków firmy Bio-Set są idealnym rozwiązaniem dla terenów z glebą gliniastą, gdyż są wykonane z GRP, co oznacza, że można je stosować w takich gruntach bez ryzyka uszkodzenia. GRP to poliester wzmacniany włóknem szklanym, którego podstawową zaletą jest olbrzymia sztywność obwodowa, przy stosunkowo niewielkiej masie. Te właściwości powodują, że zbiornik nie odkształca się nawet w najcięższych warunkach gruntowych, a jednocześnie możemy instalować go na zagospodarowanych działkach z ograniczonym dostępem z uwagi na niską wagę. Dodatkowo materiał ten nie ulega korozji pod wpływem ścieków, dlatego zachowuje swoje wysokie parametry niezmiennie po wielu latach eksploatacji.
Kolejnym istotnym elementem przy instalacji oczyszczalni ścieków w glebie glinastej jest dobór odpowiedniego systemu rozsączenia. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na poprawny dobór oraz zaprojektowanie całego systemu. Warto zacząć od zlecenia wykonania badań geologicznych, dzięki którym będziemy wiedzieli jaki jest przekrój gruntowy na naszej działce, oraz na jakiej wysokości pojawia się woda gruntowa. Ostatnim krokiem jest wybór wyspecjalizowanej w takich instalacjach firmy, najlepiej z siedzibą w niedalekiej odległości, co znacznie ułatwia późniejsze kwestie serwisowe przy późniejszej eksploatacji oczyszczalni.
Zachęcamy do kontaktu z firmą Bioset, gdyż oferujemy kompleksowe rozwiązania, które uwzględniają indywidualne potrzeby klientów oraz specyfikę terenu. W naszej ofercie znajdziesz oczyszczalnie ścieków, wraz z systemami rozsączającymi na każde warunki gruntowo wodne. Co bardzo istotne współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami również z twojej okolicy, dlatego za naszym pośrednictwem możesz wykonać całą instalację kompleksowo pod klucz.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego systemu, który zapewni skuteczne i bezpieczne oczyszczenie ścieków, dlatego skontatuj się z Bio-Set a my poprowadzimy Cię przez cały proces.