Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Przydomowa oczyszczalnia ścieków na podmokłym terenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających na terenach wiejskich lub podmiejskich, gdzie brak jest dostępu do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Odpowiednio zainstalowana oczyszczalnia umożliwia przetworzenie ścieków niemalże w czystą wodę, która może być bezpiecznie odprowadzana do gruntu, cieku wodnego, lub powtórnie wykorzystywana do podpowierzchniowego nawadniania roślin w ogrodzie.

Drenaż DrainSET


Pojawia się zatem pytanie czy w każdych warunkach gruntowo- wodnych taka instalacja zda egzamin? Zasadniczo tak, aczkolwiek w przypadku terenów podmokłych, proces instalacji przydomowej oczyszczalni może okazać się trudniejszy i nieco bardziej kosztowny.
Firma Bio-Set to polski producent i dostawca oczyszczalni ścieków, które są zaprojektowane z myślą o różnych warunkach glebowych i geologicznych. W ofercie firmy znajdziecie biologiczne oczyszczalnie ścieków Easyset oraz Rotoset, które są oparte na bardzo mocnym zbiorniku z GRP (poliester wzmacniany włóknem szklanym) co umożliwia ich montaż nawet przy bardzo nawodnionych i ciężkich gruntach typu Ił, lub glina. 
Poza samym montażem oczyszczalni, niezwykle istotny jest odpowiedni dobór systemu odprowadzenia ścieków przy terenach podmokłych. W systuacji występowania wysokich wód gruntowych niezbędne jest zastosowanie pompowni ścieku oczyszczonego, po to aby oczyszczona ciesz trafiała do systemu rozsączania w nasypie. Taki rodzaj odprowadzenia przy podmogłych terenach powoduje, że ścieki oczyszczone przez cały okres eksploatacji oczyszczalni będą odprowadzane do gruntu ponad poziomem wód gruntowych, dzięki czemu nie będzie się tworzyła tzw. cofka do oczyszczalni.
Warto też pamiętać o przepisach prawa, które wymagają zachowania minimalnej odległości 1,5m od wylotu ścieków oczyszczonych, do najwyższego poziomu wód użytkowych podziemnych. W celu zachowania tego wymogu, zrobienie nasypu rozsączającego ścieki do gruntu ponad poziomiem terenu również załatwi ten problem.
Dobór i montaż oczyszczalni przydomowej na terenie z wysokim poziomem wody gruntowej wymaga dużego doświadczenia i warto zlecić taką realizację firmie godnej zaufania. Skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy pomogą Ci w kwestiach formalnych, oraz projektowo przebrnąć przez ten proces, tak abyś bez problemu uzyskał wszystkie zgody na wykonanie swojej instalacji. Współpracujemy również z firmami instalacyjnymi na terenie całego kraju, którym możemy zlecić bezpłatną wizje lokalną na twojej działce i wycenę kompleksowej usługi dostarczenia przydomowej oczyszczalni wraz z montażem. Jeźeli zainteresował Cię ten artykuł skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy.