Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Oczyszczalnia jednokomorowa czy dwukomorowa?

Kiedy stajemy przed decyzją dotyczącą zakupu i budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, czeka nas niełatwa droga związana z wyborem odpowiedniego urządzenia do naszych potrzeb. Parametrów, które opisują pracę przydomowych oczyszczalni ścieków jest tak wiele, że łatwo wpaść w przysłowiowy zawrót zawrót głowy. Oglądając przekroje poszczególnych oczyszczalni, pierwsze co rzuca się w oczy to liczba komór służących do oczyszczania ścieków. Bardzo często spotykamy się z pytaniami zagubionych klientów czy oczyszczalnia ścieków powinna być jedno czy dwukomorowa?

Proces oczyszczania w urządzeniu a liczba komór oczyszczania ścieków

W największym skrócie możemy odpowiedzieć, że im więcej stref/ komór oczyszczania ścieków, tym większa szansa że proces oczyszczania w urządzeniu będzie zachodził bardziej stabilnie i efektywniej. Jest to oczywiście duże uproszczenie, gdyż kluczowe znaczenie mają również takie czynniki jak zastosowana technologia oczyszczania, rodzaj oczyszczalni (biologiczna czy drenażowa), oraz pojemność poszczególnych komór. Oczyszczalnie jednokomorowe są rzecz jasna najtańszą opcją, natomiast efektywność ich działania jest bardzo zmienna, a ryzyko przedostania się osadów i innych stałych elementów w ściekach do drenażu bardzo wysokie. Szukając dobrej biologicznej oczyszczalni ścieków wybierajmy rozwiązania co najmniej trzykomore, z wydzielonym osadnikiem wstępnym, bioreaktorem, oraz osadnikiem wtórnym.

Oczyszczalnia ścieków SCENA Z RZEKĄ_3D

Oczyszczalnie EasySET i RotoSET

Oferta biologicznych, przydomowych oczyszczalni firmy Bio-Set bazuje na dwóch podstawowych modelach. Pierwszy z nich to EasySET, składający się z 4 stref oczyszczania ścieków: podwójny osadnik wstępny, strefa tlenowa ze złożem zraszanym, oraz na końcu osadnik wtórny. Drugim modelem jest oczyszczalnia RotoSET, która pracuje w technologii złóż obrotowych i również składa się z 4 stref oczyszczania (osadnik wstępny, podwójny bioreaktor, osadnik wtórny). Dodatkowym atutem oczyszczalnia RotoSET jest brak stosowania dmuchawy napowietrzającej, dzięki czemu rozwiązanie charakteryzuje się niespotykaną wręcz prostotą oraz bezgłośną pracą. Taka konstrukcja urządzeń powoduje, że ścieki poddawane są dokładnemu oczyszczaniu w każdej ze stref, dzięki czemu efekt finalny jest stabilnie i dokładnie doczyszczony, niezależnie od pory dnia, tygodnia czy roku.

Ocena warunków gruntowo- wodnych na działce

Poza samą biologiczną oczyszczalnią ścieków równie ważna jest prawidłowa ocena warunków gruntowo- wodnych na działce, oraz profesjonalny montaż. Nie musisz zostawać z tym sam, gdyż firma Bio Set współpracuje z przeszkolonymi montażystami na terenie całego kraju. Jeżeli interesuje Cię nasza oferta i zależy Ci na kompleksowym wsparciu, zadzwoń do nas a umówimy Cię na bezpłatną wizytę na działce w celu przygotowanie kompletnej oferty. Nasi partnerzy pomogą Ci również z wszelkimi formalnościami w urzędach.