Odpowiemy w 24h
Od poniedziałku do piątku
PL
EN

Oczyszczalnia ścieków a proszek do prania

Wielu przyszłych użytkowników przydomowych oczyszczalni ścieków zastanawia się, czy detergenty używane na co dzień w gospodarstwie domowym, będą szkodziły pracy tych urządzeń. Popularne środki czystości takie jak wybielacze, odkamieniacze do WC, czy proszki do prania mają za zadanie niszczyć drobnoustroje i usuwać bród w miejscach gdzie je stosujemy, a po użyciu lądują w kanalizacji i finalnie naszej oczyszczalni. Niesie to za sobą zagrożenie, że przyczynią się one do zniszczenia również pożytecznych bakterii oczyszczających ścieki.

EasySET i RotoSET a możliwość stosowania proszku do prania

Firma Bio- Set od początku swojej działalności stawia na rozwiązania, w których dopuszczone jest stosowanie środków chemicznych używanych w gospodarstwie domowym. Oba modele naszych biologicznych oczyszczalni ścieków są wyposażone w odpowiednio zaprojektowane komory wstępne (tzw. osadniki gnilne), których rolą jest m.in. rozcieńczanie wszelkiego rodzaju chemii, trafiającej do oczyszczalni. Dopiero po uśrednieniu składu ścieków w osadniku gnilnym, przepływają one do dalszej „obróbki” w strefie tlenowej. Na tym etapie zarówno w oczyszczalni EasySET, jak i RotoSET wykorzystywane są tzw. złoża biologiczne, do tlenowego oczyszczenia ścieków. Złoże biologiczne to zwarte kolonie mikroorganizmów tlenowych, które tworzą wielowarstwową strukturę przytwierdzoną do stałych elementów umieszczonych w oczyszczalni. Taka ich budowa powoduje, że są one dużo bardziej odporne np. na związku chemiczne zawarte w ściekach, od popularnej technologii tzw. osadu czynnego. Te dwa czynniki (duży osadnik gnilny i zastosowana technologia) powodują, że oczyszczalnie biologiczne Bio-Set, nie wymagają stosowania biopreparatów wspomagających, ani specjalnej chemii do oczyszczalni przydomowych w przeciwieństwie do wielu rozwiązań dostępnych na rynku. Dodatkową zaletą złóż biologicznych jest większa ich odporność np. na przerwy urlopowe i brak dopływu ścieków, oraz rak ryzyka wypłukania ich do gruntu.

Oczyszczalnia ścieków ROTO MAŁE PION_W GRUNCIE_WIDOK Z PRAWEJ

Oczyszczalnia a środki do prania

Bardzo istotne jest jednak, aby przyszły użytkownik oczyszczalni ścieków zdawał sobie sprawę, że detergenty należy stosować z zgodnie z zaleceniami producenta tych środków. Praktycznie każda substancja z nieodpowiedniej dawce i częstotliwości może stanowić zagrożenie, dlatego używajmy tych środków ze zdrowym rozsądkiem. Jeżeli dotychczas dezynfekowałeś toaletę po każdym jej użyciu, lub zdarzało Ci się robić kilka prań dziennie z kilkoma rzeczami w bębnie, warto byłoby pomyśleć o zmianie nawyków przy korzystaniu z oczyszczalni, co poprawi jej efektywność działania.

W celu osiągnięcia prawidłowej pracy oczyszczalni niezwykle istotny jest też odpowiedni dobór urządzenia, oraz profesjonalny montaż. Zachęcamy do kontaktu z nami, chętnie przeprowadzimy Cię przez cały proces związane z planowaniem i budową oczyszczalni przydomowej. Współpracujemy z firmami instalatorskimi na terenie całego kraju, które pomogą ze wszystkimi formalnościami i kompleksowo zainstalują cały system.